Jak doplnit energii na cestách?.

Jak doplnit energii na cestách?.

Jsem manažer, věčně na cestách, většinu nocí v roce strávím v hotelech a každý týden zvládnu několik tisíc km přesunů po Evropě, ale i mimo ni. Teda, pokud nás zrovna neobtěžuje netopýří vir z Číny a já si užívám domova z homeoffice. Vedle mého zaměstnání stíhám i běhat, možná trošku víc než běžný rekreační běžec. Naběhám kolem 7000 km ročně, což znamená tréning 6x týdně denně mezi 20km – 30km. K tomu nějaké závody od půlmaratonu přes maratony až po 100 km ultra maratony.

Tréning v zimě i v létě

Po delší době váhání a testování jsem naznal, že je nejvyšší čas napsat pár řádků ohledně mé zkušenosti s Inteligentním jídlem.

Abych to všechno v mém nabitém dni stíhal, trénuji brzy ráno. V zimě v létě, v mrazu v dešti, v týdnu i o víkendu, vždy kolem 5 hod ráno startuji moji denní dávku kilometrů. A to na lačno, pouze na vodu. Z tohoto hlediska je pro mě velmi důležitá zdravá strava všeobecně, ale asi nejdůležitější večeře, která by měla být kvalitní, vyvážená, a měla by doplnit a zásobit energii na ranní tréning. Na druhou stranu by neměla tolik zatížit tělo trávením tak, aby nebránila kvalitnímu spánku, který je taky hodně důležitý.

Mnoho běžeckých kolegů, tak jako v minulosti i já, toto řeší pořádnou dávkou těstovin, nebo jiných výživných jídel. V mém případě je také trochu limitující, že již nějakou dobu, mimo ryb nejím maso, a tak doplnění kvalitních bílkovin není úplně jednoduché.    

Naštěstí mám kamarády v řadách ultramaratonců, a jeden z nich mě dal asi před nějakým rokem na test tekuté kompletní jídlo na zkoušku, které mu zbylo z jednoho jeho závodu. Po několika týdenním skladování ve spižírně, jsem si z důvodu časové tísni vzpomněl, že bych mohl zkusit vypít tento koktejl místo večeře. No a od té doby se stalo tekuté komplexní jídlo na mém denním menu a začal jsem nahrazovat minimálně jedno jídlo denně.

Nejlepší společník do každé situace

Po vyzkoušení a testování mnoha značek, jsem zredukoval na pouze pár výrobků, které splňují vše co očekávám. Výživné, nutričně vyvážené, chutné, jednoduché na přípravu….

Jedním z nejvíce používaných výrobku se stal Intelligent food, který prostě nemá chybu. Za pár korun člověk dostane do těla velmi výživné jídlo, které nezatíží organizmus, nadávkuje si přesný počet kj kolik potřebuje, a k tomu všemu neztratí čas vařením. Výsledný koktejl i velmi příjemně chutná. Samozřejmě, že se možná chuť za čas zevšední, ale já toto řeším přídavkem ostatních přírodních dochucovadel jako je například skořice, karob, chia semínka, arašídové máslo, ovoce…. variací jsem vyzkoušel mnoho, a neustále testuji nové. Velmi příjemné je i to, že lze po takovém jídle i dobře spát, a tak nemám problémy s regenerací do dalšího dne.

Intelligent food jsem měl v plánu otestovat na MČR na 100 km jako hlavní doplňovač energie, ale bohužel současná pandemie závod zrušila.  A tak snad na podzim, kam byl závod přesunut.

Ale o tom a taky jak využívám chytré jídlo během mých pracovních cest třeba příště…. Michal

Napsat komentář

Zavřít
×

Košík